Aktuality


Prievidzské zborové dielne, 15. - 17. septembra 2017

Stretnutie členov speváckych zborov, dirigentov a záujemcov o zborový spev organizovalo Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi v spolupráci so SZ Rozkvet. Ten vystúpil v piatok 15. septembra 2017 ako hosť na otváracom koncerte a členovia sa individuálne zúčastnili na workshopoch pod vedením dirigentov Moniky Bažíkovej, Alfonza Poliaka a Jána Glosa. Spoločne sme nacvičili a na záverečnom koncerte v nedeľu 17. septembra 2017 prezentovali skladby sakrálne, známe z filmov aj s rytmom horúcej Afriky. 

 

Banícka omša, 10. septembra 2017

Tradičný Banícky jarmok a oslavy Dňa baníkov doplnila slávnostná omša v kostole piaristov v Prievidzi, na ktorej účinkoval SZ Rozkvet a orchester ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi pod vedením Ing. Jána Glosa.

 

Velenje, Slovinsko, 1. júna 2017

Spevácky zbor Rozkvet prezentoval slovenskú kultúru a umenie v partnerskom meste Prievidza - v slovinskom mestečku Velenje. Na spoločnom koncerte s miestnym speváckym zborom 1. júna 2017 zazneli v podaní Rozkvetu skladby slovenských autorov, úpravy ľudových piesní aj rytmické afrosongy. Okrem koncertu boli v programe zájazdu do Slovinska aj návšteva a prehliadka Ľubľany, mesta Velenje a historického prímorského letoviska Piran. Koncert v Slovinsku sa uskutočnil v spolupráci a s finančným príspevkom mesta Prievidza.

 

Adamcove dni, 5. - 6. máj 2017, Košice

Po prvýkrát vystúpil spevácky zbor Rozkvet na 11. ročníku festivalu speváckych zborov v Košiciach, ktorý je venovaný pamiatke významného dirigenta, zbormajstra a hudobného skladateľa Vojtecha Adamca.  V košickej Kunsthalle sa predstavil spolu s ďalšími slovenskými i zahraničnými zbormi.

 

Samba, olé! 11. 2. 2017

V rytme horúcej samby sa nieslo tradičné fašiangové stretnutie členov a priateľov speváckeho zboru 11. februára 2017. Veselý večer rozbehli muzikanti a tanečníci zo skupiny Dominika Titková & Friends, ktorí strhli návštevníkov do tanca. Pestrofarebné kostýmy a melódie latinskoamerických tancov evokovali atmosféru pravého brazílskeho karnevalu, v ktorej sa všetci bavili až do rána.

 

Slávnostná omša, 6. 1. 2017

Slávnostná omša vo farskom kostole Sv. Bartolomeja v Prievidzi 6. januára 2017 o 9:00 bude sprevádzaná vystúpením speváckeho zboru Rozkvet a orchestra ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi.

 

Slávnostná vianočná omša, 25. 12. 2016

Spevácky zbor Rozkvet spolu s orchestrom ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi vystúpi na slávnostnej  vianočnej omši 25. decembra 2016 o 9:30 v piatistickom kostole Najsvätejšej Trojice v Prievidzi.

 

Vianočné trhy, 18. 12. 2016

Vianočnú atmosféru v centre Prievidze opäť spríjemní spevácky zbor Rozkvet vystúpením v nedeľu dopoludnia 18. decembra 2016.

 

Pozvánka na vianočný koncert

Spevácky zbor Rozkvet srdečne pozýva všetkých priateľov zborového spevu a peknej hudby na tradičný vianočný koncert, ktorý sa bude konať vo štvrtok 15. 12. 2016 v Art Pointe o 19:00. Okrem piesní v podaní zboru vás čakajú aj malé hudobné prekvapenia a stretnutie pri drobnom občerstvení. Tešíme sa na spoločný adventný hudobný večer.

 

Vianočné impresie, 3. 12. 2016 Piešťany

V sobotu 3. decembra 2016 sa spevácky zbor Rozkvet zúčastnil na festivale Vianočné impresie v Piešťanoch. V kaplnke Sedembolestnej Panny Márie interpretovalo šesť speváckych zborov sakrálne skladby. Divákom sme zaspievali štyri piesne: Medieval Gloria, Bogorodice devo, raduj sja, Panis angelicus a African psalm.

 

Pocta Zdenkovi Mikulovi, 27. 11. 2016, Vyhne

V nedeľu 27. novembra 2016 sa vo Vyhniach uskutočnil koncert pri príležitosti 100. výročia narodenia hudobného skladateľa Zdenka Mikulu, na ktorom sme interpretovali jeho diela spolu s orchestrom ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi pod vedením Jána Glosa. V rodisku Zdenka Mikulu zaznela jeho úprava Baníckej omše, úpravy populárnych skladieb Rodný môj kraj a So slzami v očiach, ľudové piesne v úprave pre miešaný zbor Hore Hron, dolu Hron, Na Kráľovej holi, Vysoko zornička, Náš tatíček a koledy Čo to znamená, Hop, juhási do hory, Daj Boh šťastia, Raduj sa, veseľ sa.

 

Festival zborového spevu, 12. 11. 2016

Spevácky zbor Rozkvet sa v sobotu 12. novembra 2016 zúčastnil na 9. festivale zborového spevu v Novom Meste nad Váhom, na ktorom prezentoval skladbu Zdenka Mikulu Čakaj ma, Horehronie, tradicionál Molweni, pieseň Roberta Faltusa Baha Yango a skladbu Pauliusa Andriuškeviča Pater noster.

 

Mesto Prievidza podporilo spevácky zbor Rozkvet

Činnosť speváckeho zboru Rozkvet podporilo mesto Prievidza dotáciou z rozpočtu mesta vo výške 1 850 €, ktorá bude použitá na obstaranie nových kostýmov.  Ďakujeme členom komisie školstva a kultúry pri Mestskom zastupiteľstve v Prievidzi za podporu aktivít speváckeho zboru.

 

Prievidzské zborové dielne, 5. - 6. 11. 2016

Počas dvoch víkendových dní sa v Regionálnom kultúrnom centre v Prievidzi spievalo na workshope členov speváckych zborov. V troch speváckych ateliéroch speváci usilovne pracovali, nacvičili a prezentovali sakrálne skladby pod vedením Alfonza Poliaka, modernú zborovú tvorbu viedla Monika Bažíková a skladby Zdenka Mikulu nacvičil Ján Glos. Ako hosť podujatia vystúpil na koncerte spevácky zbor Omnia zo Žiliny pod vedením Moniky Bažíkovej.

 

Filmové predstavenie, 18. 10. 2016

Predstavenie slovenského filmu Zabudnite na Mozarta, ktoré sa hralo v utorok 18. októbra 2016 v Art Pointe v Prievidzi, ozvláštnil svojim vystúpením spevácky zbor Rozkvet. Pred začiatkom premietania sme divákom navodili atmosféru dvomi skladbami hudobného génia - Ave verum corpus a Laudate Dominum.

 

Banícka omša, 11. 9. 2016

Súčasťou tradičných mestských osláv Dňa baníkov bude aj v tomto roku slávnostná omša v piaristickom kostole v Prievidzi, ktorá sa bude konať v nedeľu 11. septembra 2016 o 9:30. Na omši vystúpi spevácky zbor Rozkvet a orchester ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi.

 

Vratislavia sacra 2016

V dňoch 3. - 5. júna 2016 sa v poľskom meste Wroclaw uskutočnil 6. ročník súťažného festivalu speváckych zborov Vratislavia sacra, na ktorom sa zúčastnil aj spevácky zbor Rozkvet z Prievidze. V kategórii veľkých miešaných zborov sme do súťaže vybrali sakrálne skladby zo svojho repertoáru a predstavili sme sa aj na nesúťažných koncertoch.

 

Sústredenie, Kľak 9. - 10. 4. 2016

Príprava na súťaž v poľskom meste Wroclaw je v plnom prúde. Usilovne sme nacvičovali na súťažné i nesúťažné vystúpenia počas víkendového sústredenia na Kľaku 9. a 10. apríla 2016.

 

Benátska noc, 30. 1. 2016

Do víru veselých fašiangových osláv sa členovia zboru spolu s hosťami ponorili v sobotu 30. januára 2016 na tradičnom stretnutí, ktoré sa v tomto roku  nieslo v štýle rozmarného benátskeho karnevalu. V rekreačnom zariadení Púšť v Prievidzi sa tak stretli desiatky maskovaných dám i pánov, ktorí si spoločne vyčarili atmosféru Benátok. Pozrite si fotografie vo Fotoalbume!

 

Slávnostná omša, kostol sv. Bartolomeja, 6. 1. 2016

Spevácky zbor Rozkvet účinkoval spolu s orchestrom ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi na slávnostnej bohoslužbe vo farskom kostole sv. Bartolomeja v Prievidzi v stredu 6. januára 2016.