Aktuality


Slávnostná bohoslužba v kostole piaristov, 25. 12. 2019

Slávnostná vianočná bohoslužba v Kostole Najsv. Trojice (kostol piaristov) bola tradične spojená s účinkovaním speváckeho zboru Rozkver a orchestra ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi.

 

Vianočné spievanie na Námestí slobody, 22. 12. 2019

Návštevníkom vianočných trhov na Námestí slobody v Prievidzi sme poslednú adventnú nedeľu spríjemnili v dopoludňajších hodinách nielen vianočnými skladbami.

 

Adventný koncert, 20. 12. 2019

Tradičný adventný koncert speváckeho zboru Rozkvet sa konal v piatok 20. decembra 2019 v ArtPointe v Prievidzi. Spoločne s poslucháčmi a návštevníkmi koncertu sme si pripomenuli úspešné vystúpenia a aktivity v roku 2019. V programe zazneli skladby zo súťaže Voce magna v Žiline, novinky v repertoári pochádzajúce z Prievidzských zborových dielní a nechýbali ani vianočné skladby.

 

Mesto Prievidza podporilo SZ Rozkvet

Medzi pravidelné aktivity SZ Rozkvet patrí aj účinkovanie na slávnostných svätých omšiach v piaristickom Kostole Najsv. Trojice a v Kostole Nanebovzatia Panny Márie v Prievidzi, na ktorých spevom prispieva k slávnostnej atmosfére počas sviatku Zjavenia Pána - Troch Kráľov, Narodenia Pána a omše počas Dňa baníkov. Tieto výnimočné chvíle sú sprostredkované veriacim i občanom Prievidze aj vďaka podpore, ktorú speváckemu zboru poskytlo mesto Prievidza. Dotácia vo výške 1500 € z rozpočtu mesta Prievidza na rok 2019 bola určená na umelecké a organizačné zabezpečenie týchto vystúpení. Ďakujeme poslancom a primátorke mesta Prievidza za pochopenie a podporu činnosti SZ Rozkvet.

 

Voce magna, 12. 10. 2019, Žilina

Spevácky zbor Rozkvet sa zúčastnil na II. ročníku Medzinárodného festivalu a súťaži zborového umenia v Žiline Voce magna. Súťažne sa predstavili v sobotu 12. októbra 2019 v kategórii dospelných miešaných zborov. Za prezentáciu skladieb sme získali strieborné pásmo a cenu primátora mesta Žilina pre najlepší slovenský spevácky zbor.

 

Prievidzské zborové dielne, 5. - 6. 9. 2019

Prvý októbrový víkend bol v Regionálnom kultúrnom centre v Prievidzi plný spevu počas workshopu Prievidzské zborové dielne. Osem desiatok spevákov sa počas dvoch dní intenzívne venovalo nácviku niekoľkých skladieb v tvorivých dielňach zameraných predovšetkým na moderné trendy v zborovom speve. Dirigentami ateliérov boli Monika Bažíková, Pavol Bažík, Ján Glos. Na záverečnom koncerte vystúpil ako hosť spevácky zbor Tristianus z Trstenej pod vedením Pavla Bažíka, spevácky zbor Rozkvet z Prievidze a nacvičené skladby spoločne predviedli všetci účastníci tvorivých dielní. Podujatie finančne podporil Fond na podporu umenia.

 

Banícka omša, 8. 9. 2019

Banícke tradície opäť ožili v Prievidzi na tradičných Baníckych dňoch, v rámci ktorých vystúpil SZ Rozkvet na slávnostnej omši v piaristickom kostole Najsv. Trojice v nedeľu 8. septembra 2019 spolu s orchestrom pri ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi.

 

Letná pauza, Tužina, 29. 6. 2019

V rámci regionálneho hudobného festivalu Letná pauza sa v sobotu 29. júna 2019 uskutočnil koncert speváckeho zboru Rozkvet v kostole sv. Jakuba v Tužine. Koncert Ave verum corpus priniesol poslucháčom klasickú duchovnú hudbu rôznych období a štýlov aj spirituály a moderné spracovanie sakrálnej hudby. 

 

Koncert v Luhačoviciach, 15. 6. 2019

Začiatok leta spríjemnil SZ Rokvet kúpeľným hosťom i obyvateľom moravského mesta Luhačovice koncertom, ktorý sa konal 15. júna 2019. Akciu podporilo mesto Prievidza dotáciou vo výške 500 €. Ďakujeme predstaviteľom mesta za podporu a možnosť prezentovať slovenskú i regionálnu kultúru v zahraničí.

 

Mesto Prievidza podporilo SZ Rozkvet

Mesto Prievidza podporilo sumou 500 € činnosť SZ Rozkvet, ktoré boli na určené na rozvoj hlasovej kultúry, nácvik nových sladieb a prípravu vystúpení v najbližších dňoch. Dotácia bola použitá na zabezpečenie sústredenia členov speváckeho zboru v Nitrianskom Rudne. Ďakujeme predstaviteľom mesta za pochopenie a poskytnutie dotácie.

 

Sústredenie SZ, 25. - 26. mája 2019, Nitrianske Rudno

Dva víkendové dni 25. - 26. mája 2019 venovali členovia speváckeho zboru Rozkvet intenzívnej práci pri zdokonaľovaní skladieb na najbližšie vystúpenia. Tie nás čakajú v júni, kedy zbor navštívi mesto Luhačovice (ČR) a vystúpi na slávnostiach v Tužine. Usilovne sme pracovali v penzióne Normandia v Nitrianskom Rudne.

 

Elvis žije! 8. februára 2019, Meridiana, Bojnice

Všetkým konšpiračným teóriám napriek alebo pre potešenie! Tohtoročné fašiangové stretnutie členov a priateľov speváckeho zboru Rozkvet sa nieslo v duchu rokenrolu! V piatok 8. februára 2019 sme to skutočne zažili - prišiel medzi nás aj Elvis! Zábava bola skutočne veselá a niesla sa hlavne v rytme rokenrolu. Pozrite si fotografie vo Fotogalérii.

 

Slávnostná bohoslužba, 6. januára 2019, Prievidza

 Na začiatku nového roka sme opäť vystúpili na slávnostnej bohoslužbe v kostole sv. Bartolomeja v Prievidzi, ktorá bola 6. januára 2019 venovaná občanom mesta a mestu Prievidza.

 

Vianočné trhy, 16. decembra 2018, Prievidza

 Spríjemnenie vianočných nákupov alebo stretnutí na vianočných trhoch v centre Prievidze bolo cieľom vystúpenia speváckeho zboru Rozkvet na Námestí slobody v nedeľu 16. decembra 2018.

 

Slávnostná bohoslužba, 25. decembra 2018

 Na slávnostnej vianočnej bohoslužbe 25. decembra 2018 v kostole Najsvätejšej trojice v Prievidzi opäť účinkoval aj spevácky zbor Rozkvet a orchester ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi. Súčasťou bohoslužieb bolo uvedenie diela L. Egryho Missa pastoralis.

 

Vianočný koncert, 21. decembra 2018, Prievidza

 Tradičný vianočný koncert speváckeho zboru Rozkvet, ktorým sme sa spoločne naladili na blížiace sa Vianoce, sme uskutočnili v piatok 21. decembra 2018 v Art Pointe Prievidza. Okrem klasických kolied a vianočných piesní zazneli aj obľúbené populárne piesne. Po koncerte sme strávili príjemný večer v spoločnosti našich divákov a priateľov na malej recepcii.

 

Daxnerov Tisovec, 7. - 8. decembra 2018, Tisovec

 V dňoch 7. - 8. decembra 2018 sa spevácky zbor Rozkvet zúčastnil na regionálnej prehliadke speváckych zborov Daxnerov Tisovec. 

 

Chrámová pieseň, 24. novembra 2018, Zvolen

 Súčasťou XVII. ročníka Gorazdových dní chrámovej piesne a sakrálnej výtvarnej tvorby vo Zvolene bol aj festival Chrámová pieseň, na ktorom sa 24 novembra 2018 zúčastnil aj spevácky zbor Rozkvet s výberom zo svojho sakrálneho repertoáru.

 

Koncert, 10. novembra 2018, Prievidza

 Spoločné aktivity speváckeho zboru Rozkvet z Prievidze a Cantus z Morkovíc v Českej republike pokračovali v novembri, kedy sme uskutočnili spoločný koncert oboch zborov v Prievidzi. V sobotu 10. novembra 2018 vystúpili oba zbory na koncerte v kostole sv. Bartolomeja. Pre český zbor sme pripravili aj program na poznávanie mesta Prievidza a Bojníc. 

 

Návšteva a slávnostný koncert, 27. - 28. októbra 2018, Morkovice ČR

 Pri príležitosti 100. výročia vzniku Československej republiky uskutočnil partnerský spevácky zbor Cantus Morkovice slávnostný koncert, na ktorom vystúpil ako hosť aj spevácky zbor Rozkvet z Prievidze. Súčasťou víkendového pobytu bolo aj poznávanie mestečka Morkovice a histórie Zlína.