Aktuality


Pozvánka na jubilejný koncert

Spevácky zbor Rozkvet pripravil pri príležitosti 50. výročia svojho vzniku slávnostný koncert, ktorý sa uskutoční v sobotu 12. mája 2018 o 18:00 v kultúrnom dome v Prievidzi. Srdečne pozývame všetkých bývalých členov, priateľov zboru, milovníkov hudby a zborového spevu na spoločné stretnutie spojené s recepciou, spomínaním, vzájomnými rozhovormi aj spoznávaním nových priateľov. Vstupenky na koncert si môžete kúpiť v predpredaji na vrátnici kultúrneho domu v Prievidzi, príp. pred koncertom. Vstupné na koncert je 7 €. Tešíme sa na stretnutie!

 

Sústredenie zboru, 14. - 15. apríla 2018, Horná Ves

Príprava na jubilejný koncert je už v plnom prúde, o čom svedčí aj intenzívna práca na programe koncertu. Členovia zboru strávili dva víkendové dni 14. a 15. apríla 2018 v hoteli Lomy v Hornej Vsi, ktoré naplnili prácou a prípravou koncertu, skúškami delenými aj spoločnými, aby sa hosťom koncertu pri príležitosti 50. výročia vzniku predstavili v čo najlepšom svetle.

 

Ocenenie pre SZ Rozkvet

Spevácky zbor Rozkvet sa stal laureátom ceny Kultúra 2017, ktorá bola odovzdaná na slávnostnom stretnutí umelcov, kultúrnych pracovníkov, zástupcov kultúrnych a umeleckých inštitúcií v KaSS v Prievidzi 16. februára 2018. Cena bola speváckemu zboru udelená pri príležitosti 50. výročia vzniku.

 

Bašavel v Rozkvete, 20. 1. 2018

Fašiangová veselica v speváckom zbore Rozkvet sa tentoraz niesla v duchu neviazanej ľudovej zábavy s nádychom rómskeho folklóru. V sobotu 20. januára 2018 sa v reštaurácii Meridiana v Bojniciach rozložil cigánsky tábor, ktorý sa po celý večer i noc zabával, spieval a tancoval. Pozrite si fotografie vo Fotogalérii.

 

Slávnostná omša, 6. 1. 2018, Prievidza

 Slávnostná omša vo farskom kostole Sv. Bartolomeja v Prievidzi 6. januára 2018 o 9:00 bude sprevádzaná vystúpením speváckeho zboru Rozkvet a orchestra ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi.

 

Slávnostná vianočná omša, 25. 12. 2017, Prievidza

 Spevácky zbor Rozkvet spolu s orchestrom ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi vystúpi na slávnostnej  vianočnej omši 25. decembra 2017 o 9:30 v piatistickom kostole Najsvätejšej Trojice v Prievidzi.

 

Vianočné trhy, 23. 12. 2017, Prievidza

Vianočnú atmosféru v centre Prievidze opäť spríjemní spevácky zbor Rozkvet vystúpením v sobotu dopoludnia 23. decembra 2017.

 

Pozvánka na Vianočný koncert

Spevácky zbor Rozkvet srdečne pozýva všetkých priateľov zborového spevu a peknej hudby na tradičný Vianočný koncert, ktorý sa bude konať v piatok 15. decembra 2017 o 19:00 v Art Pointe v Prievidzi. Na koncerte si hudobne zaspomíname na (takmer) uplynulý rok a predstavíme aj zopár noviniek v repertoári. Chýbať nebude ani hudobný hosť a malé pohostenie pre všetkých. Koncert sa koná ako súčasť projektu Hudobné salóny v regiónoch a je umelecky a finančne podporený Hudobnou úniou Banská Bystrica, Spolkom slovenských skladateľov a Fondom na podporu umenia.

 

Mesto Prievidza finančne podporilo spevácky zbor Rozkvet

Spevácky zbor Rozkvet sa svojim poslucháčom predstaví už na Vianočnom kocerte v nových kostýmoch, zakúpených všetkým členom zboru aj z finančného daru mesta Prievidza vo výške        1 200 €. Obleky pre mužov a blúzky pre ženy sú slávnostným a elegantným doplnkom ku speváckemu a interpretačnému umeniu speváckeho zboru Rozkvet. Ďakujeme predstaviteľom mesta za podporu speváckeho zboru aj takouto formou.

 

Prievidzské zborové dielne, 15. - 17. septembra 2017

Stretnutie členov speváckych zborov, dirigentov a záujemcov o zborový spev organizovalo Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi v spolupráci so SZ Rozkvet. Ten vystúpil v piatok 15. septembra 2017 ako hosť na otváracom koncerte a členovia sa individuálne zúčastnili na workshopoch pod vedením dirigentov Moniky Bažíkovej, Alfonza Poliaka a Jána Glosa. Spoločne sme nacvičili a na záverečnom koncerte v nedeľu 17. septembra 2017 prezentovali skladby sakrálne, známe z filmov aj s rytmom horúcej Afriky. 

 

Banícka omša, 10. septembra 2017

Tradičný Banícky jarmok a oslavy Dňa baníkov doplnila slávnostná omša v kostole piaristov v Prievidzi, na ktorej účinkoval SZ Rozkvet a orchester ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi pod vedením Ing. Jána Glosa.

 

Velenje, Slovinsko, 1. júna 2017

Spevácky zbor Rozkvet prezentoval slovenskú kultúru a umenie v partnerskom meste Prievidza - v slovinskom mestečku Velenje. Na spoločnom koncerte s miestnym speváckym zborom 1. júna 2017 zazneli v podaní Rozkvetu skladby slovenských autorov, úpravy ľudových piesní aj rytmické afrosongy. Okrem koncertu boli v programe zájazdu do Slovinska aj návšteva a prehliadka Ľubľany, mesta Velenje a historického prímorského letoviska Piran. Koncert v Slovinsku sa uskutočnil v spolupráci a s finančným príspevkom mesta Prievidza.

 

Adamcove dni, 5. - 6. máj 2017, Košice

Po prvýkrát vystúpil spevácky zbor Rozkvet na 11. ročníku festivalu speváckych zborov v Košiciach, ktorý je venovaný pamiatke významného dirigenta, zbormajstra a hudobného skladateľa Vojtecha Adamca.  V košickej Kunsthalle sa predstavil spolu s ďalšími slovenskými i zahraničnými zbormi.

 

Samba, olé! 11. 2. 2017

V rytme horúcej samby sa nieslo tradičné fašiangové stretnutie členov a priateľov speváckeho zboru 11. februára 2017. Veselý večer rozbehli muzikanti a tanečníci zo skupiny Dominika Titková & Friends, ktorí strhli návštevníkov do tanca. Pestrofarebné kostýmy a melódie latinskoamerických tancov evokovali atmosféru pravého brazílskeho karnevalu, v ktorej sa všetci bavili až do rána.

 

Slávnostná omša, 6. 1. 2017

Slávnostná omša vo farskom kostole Sv. Bartolomeja v Prievidzi 6. januára 2017 o 9:00 bude sprevádzaná vystúpením speváckeho zboru Rozkvet a orchestra ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi.

 

Slávnostná vianočná omša, 25. 12. 2016

Spevácky zbor Rozkvet spolu s orchestrom ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi vystúpi na slávnostnej  vianočnej omši 25. decembra 2016 o 9:30 v piatistickom kostole Najsvätejšej Trojice v Prievidzi.

 

Vianočné trhy, 18. 12. 2016

Vianočnú atmosféru v centre Prievidze opäť spríjemní spevácky zbor Rozkvet vystúpením v nedeľu dopoludnia 18. decembra 2016.

 

Pozvánka na vianočný koncert

Spevácky zbor Rozkvet srdečne pozýva všetkých priateľov zborového spevu a peknej hudby na tradičný vianočný koncert, ktorý sa bude konať vo štvrtok 15. 12. 2016 v Art Pointe o 19:00. Okrem piesní v podaní zboru vás čakajú aj malé hudobné prekvapenia a stretnutie pri drobnom občerstvení. Tešíme sa na spoločný adventný hudobný večer.

 

Vianočné impresie, 3. 12. 2016 Piešťany

V sobotu 3. decembra 2016 sa spevácky zbor Rozkvet zúčastnil na festivale Vianočné impresie v Piešťanoch. V kaplnke Sedembolestnej Panny Márie interpretovalo šesť speváckych zborov sakrálne skladby. Divákom sme zaspievali štyri piesne: Medieval Gloria, Bogorodice devo, raduj sja, Panis angelicus a African psalm.

 

Pocta Zdenkovi Mikulovi, 27. 11. 2016, Vyhne

V nedeľu 27. novembra 2016 sa vo Vyhniach uskutočnil koncert pri príležitosti 100. výročia narodenia hudobného skladateľa Zdenka Mikulu, na ktorom sme interpretovali jeho diela spolu s orchestrom ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi pod vedením Jána Glosa. V rodisku Zdenka Mikulu zaznela jeho úprava Baníckej omše, úpravy populárnych skladieb Rodný môj kraj a So slzami v očiach, ľudové piesne v úprave pre miešaný zbor Hore Hron, dolu Hron, Na Kráľovej holi, Vysoko zornička, Náš tatíček a koledy Čo to znamená, Hop, juhási do hory, Daj Boh šťastia, Raduj sa, veseľ sa.