Aktuality


Trenčiansky samosprávny kraj podporil Jubilejný koncert Rozkvet 50

                                      

         

                      

 

Jubilejný koncert Rozkvet 50, 12. 5. 2018, Prievidza

Spevácky zbor Rozkvet pripravil pri príležitosti 50. výročia svojho vzniku slávnostný koncert, ktorý sa uskutočnil 12. mája 2018. Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi sa stalo nielen miestom prezentácie umenia speváckeho zboru Rozkvet a aktuálneho repertoáru aj obľúbených kusov staršieho dáta, ale aj radostných stretnutí bývalých členov zboru a priateľov z partnerských speváckych zborov. Spevácky zbor prišli pozdraviť aj JUDr. Katarína Macháčková, primátorka mesta mesta Prievidza a poslanci mestského zastupiteľstva, zástupcovia spolupracujúcich a podporujúcich podnikov, inštitúcií a organizácií. Koncert bol spestrený číslami s doprovodom hudobných nástrojov aj netradičnou choreografiou či veselými textami. Hudobný a pesničkový darček pre členov Rozkvetu aj hostí koncertu priniesla folklórna skupina Beťári, ktorí nás bavili po koncerte. Pozrite si fotografie vo Fotogalérii.

 

Sústredenie zboru, 14. - 15. apríla 2018, Horná Ves

Príprava na jubilejný koncert je už v plnom prúde, o čom svedčí aj intenzívna práca na programe koncertu. Členovia zboru strávili dva víkendové dni 14. a 15. apríla 2018 v hoteli Lomy v Hornej Vsi, ktoré naplnili prácou a prípravou koncertu, skúškami delenými aj spoločnými, aby sa hosťom koncertu pri príležitosti 50. výročia vzniku predstavili v čo najlepšom svetle.

 

Ocenenie pre SZ Rozkvet

Spevácky zbor Rozkvet sa stal laureátom ceny Kultúra 2017, ktorá bola odovzdaná na slávnostnom stretnutí umelcov, kultúrnych pracovníkov, zástupcov kultúrnych a umeleckých inštitúcií v KaSS v Prievidzi 16. februára 2018. Cena bola speváckemu zboru udelená pri príležitosti 50. výročia vzniku.

 

Bašavel v Rozkvete, 20. 1. 2018

Fašiangová veselica v speváckom zbore Rozkvet sa tentoraz niesla v duchu neviazanej ľudovej zábavy s nádychom rómskeho folklóru. V sobotu 20. januára 2018 sa v reštaurácii Meridiana v Bojniciach rozložil cigánsky tábor, ktorý sa po celý večer i noc zabával, spieval a tancoval. Pozrite si fotografie vo Fotogalérii.

 

Slávnostná omša, 6. 1. 2018, Prievidza

 Slávnostná omša vo farskom kostole Sv. Bartolomeja v Prievidzi 6. januára 2018 o 9:00 bude sprevádzaná vystúpením speváckeho zboru Rozkvet a orchestra ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi.

 

Slávnostná vianočná omša, 25. 12. 2017, Prievidza

 Spevácky zbor Rozkvet spolu s orchestrom ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi vystúpi na slávnostnej  vianočnej omši 25. decembra 2017 o 9:30 v piatistickom kostole Najsvätejšej Trojice v Prievidzi.

 

Vianočné trhy, 23. 12. 2017, Prievidza

Vianočnú atmosféru v centre Prievidze opäť spríjemní spevácky zbor Rozkvet vystúpením v sobotu dopoludnia 23. decembra 2017.

 

Pozvánka na Vianočný koncert

Spevácky zbor Rozkvet srdečne pozýva všetkých priateľov zborového spevu a peknej hudby na tradičný Vianočný koncert, ktorý sa bude konať v piatok 15. decembra 2017 o 19:00 v Art Pointe v Prievidzi. Na koncerte si hudobne zaspomíname na (takmer) uplynulý rok a predstavíme aj zopár noviniek v repertoári. Chýbať nebude ani hudobný hosť a malé pohostenie pre všetkých. Koncert sa koná ako súčasť projektu Hudobné salóny v regiónoch a je umelecky a finančne podporený Hudobnou úniou Banská Bystrica, Spolkom slovenských skladateľov a Fondom na podporu umenia.

 

Mesto Prievidza finančne podporilo spevácky zbor Rozkvet

Spevácky zbor Rozkvet sa svojim poslucháčom predstaví už na Vianočnom kocerte v nových kostýmoch, zakúpených všetkým členom zboru aj z finančného daru mesta Prievidza vo výške        1 200 €. Obleky pre mužov a blúzky pre ženy sú slávnostným a elegantným doplnkom ku speváckemu a interpretačnému umeniu speváckeho zboru Rozkvet. Ďakujeme predstaviteľom mesta za podporu speváckeho zboru aj takouto formou.

 

Prievidzské zborové dielne, 15. - 17. septembra 2017

Stretnutie členov speváckych zborov, dirigentov a záujemcov o zborový spev organizovalo Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi v spolupráci so SZ Rozkvet. Ten vystúpil v piatok 15. septembra 2017 ako hosť na otváracom koncerte a členovia sa individuálne zúčastnili na workshopoch pod vedením dirigentov Moniky Bažíkovej, Alfonza Poliaka a Jána Glosa. Spoločne sme nacvičili a na záverečnom koncerte v nedeľu 17. septembra 2017 prezentovali skladby sakrálne, známe z filmov aj s rytmom horúcej Afriky. 

 

Banícka omša, 10. septembra 2017

Tradičný Banícky jarmok a oslavy Dňa baníkov doplnila slávnostná omša v kostole piaristov v Prievidzi, na ktorej účinkoval SZ Rozkvet a orchester ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi pod vedením Ing. Jána Glosa.

 

Velenje, Slovinsko, 1. júna 2017

Spevácky zbor Rozkvet prezentoval slovenskú kultúru a umenie v partnerskom meste Prievidza - v slovinskom mestečku Velenje. Na spoločnom koncerte s miestnym speváckym zborom 1. júna 2017 zazneli v podaní Rozkvetu skladby slovenských autorov, úpravy ľudových piesní aj rytmické afrosongy. Okrem koncertu boli v programe zájazdu do Slovinska aj návšteva a prehliadka Ľubľany, mesta Velenje a historického prímorského letoviska Piran. Koncert v Slovinsku sa uskutočnil v spolupráci a s finančným príspevkom mesta Prievidza.

 

Adamcove dni, 5. - 6. máj 2017, Košice

Po prvýkrát vystúpil spevácky zbor Rozkvet na 11. ročníku festivalu speváckych zborov v Košiciach, ktorý je venovaný pamiatke významného dirigenta, zbormajstra a hudobného skladateľa Vojtecha Adamca.  V košickej Kunsthalle sa predstavil spolu s ďalšími slovenskými i zahraničnými zbormi.

 

Samba, olé! 11. 2. 2017

V rytme horúcej samby sa nieslo tradičné fašiangové stretnutie členov a priateľov speváckeho zboru 11. februára 2017. Veselý večer rozbehli muzikanti a tanečníci zo skupiny Dominika Titková & Friends, ktorí strhli návštevníkov do tanca. Pestrofarebné kostýmy a melódie latinskoamerických tancov evokovali atmosféru pravého brazílskeho karnevalu, v ktorej sa všetci bavili až do rána.

 

Slávnostná omša, 6. 1. 2017

Slávnostná omša vo farskom kostole Sv. Bartolomeja v Prievidzi 6. januára 2017 o 9:00 bude sprevádzaná vystúpením speváckeho zboru Rozkvet a orchestra ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi.

 

Slávnostná vianočná omša, 25. 12. 2016

Spevácky zbor Rozkvet spolu s orchestrom ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi vystúpi na slávnostnej  vianočnej omši 25. decembra 2016 o 9:30 v piatistickom kostole Najsvätejšej Trojice v Prievidzi.

 

Vianočné trhy, 18. 12. 2016

Vianočnú atmosféru v centre Prievidze opäť spríjemní spevácky zbor Rozkvet vystúpením v nedeľu dopoludnia 18. decembra 2016.

 

Pozvánka na vianočný koncert

Spevácky zbor Rozkvet srdečne pozýva všetkých priateľov zborového spevu a peknej hudby na tradičný vianočný koncert, ktorý sa bude konať vo štvrtok 15. 12. 2016 v Art Pointe o 19:00. Okrem piesní v podaní zboru vás čakajú aj malé hudobné prekvapenia a stretnutie pri drobnom občerstvení. Tešíme sa na spoločný adventný hudobný večer.

 

Vianočné impresie, 3. 12. 2016 Piešťany

V sobotu 3. decembra 2016 sa spevácky zbor Rozkvet zúčastnil na festivale Vianočné impresie v Piešťanoch. V kaplnke Sedembolestnej Panny Márie interpretovalo šesť speváckych zborov sakrálne skladby. Divákom sme zaspievali štyri piesne: Medieval Gloria, Bogorodice devo, raduj sja, Panis angelicus a African psalm.