Aktuality


Letná pauza, Tužina, 29. 6. 2019

V rámci regionálneho hudobného festivalu Letná pauza sa v sobotu 29. júna 2019 uskutočnil koncert speváckeho zboru Rozkvet v kostole sv. Jakuba v Tužine. Koncert Ave verum corpus priniesol poslucháčom klasickú duchovnú hudbu rôznych období a štýlov aj spirituály a moderné spracovanie sakrálnej hudby. 

 

Koncert v Luhačoviciach, 15. 6. 2019

Začiatok leta spríjemnil SZ Rokvet kúpeľným hosťom i obyvateľom moravského mesta Luhačovice koncertom, ktorý sa konal 15. júna 2019. Akciu podporilo mesto Prievidza dotáciou vo výške 500 €. Ďakujeme predstaviteľom mesta za podporu a možnosť prezentovať slovenskú i regionálnu kultúru v zahraničí.

 

Mesto Prievidza podporilo SZ Rozkvet

Mesto Prievidza podporilo sumou 500 € činnosť SZ Rozkvet, ktoré boli na určené na rozvoj hlasovej kultúry, nácvik nových sladieb a prípravu vystúpení v najbližších dňoch. Dotácia bola použitá na zabezpečenie sústredenia členov speváckeho zboru v Nitrianskom Rudne. Ďakujeme predstaviteľom mesta za pochopenie a poskytnutie dotácie.

 

Sústredenie SZ, 25. - 26. mája 2019, Nitrianske Rudno

Dva víkendové dni 25. - 26. mája 2019 venovali členovia speváckeho zboru Rozkvet intenzívnej práci pri zdokonaľovaní skladieb na najbližšie vystúpenia. Tie nás čakajú v júni, kedy zbor navštívi mesto Luhačovice (ČR) a vystúpi na slávnostiach v Tužine. Usilovne sme pracovali v penzióne Normandia v Nitrianskom Rudne.

 

Elvis žije! 8. februára 2019, Meridiana, Bojnice

Všetkým konšpiračným teóriám napriek alebo pre potešenie! Tohtoročné fašiangové stretnutie členov a priateľov speváckeho zboru Rozkvet sa nieslo v duchu rokenrolu! V piatok 8. februára 2019 sme to skutočne zažili - prišiel medzi nás aj Elvis! Zábava bola skutočne veselá a niesla sa hlavne v rytme rokenrolu. Pozrite si fotografie vo Fotogalérii.

 

Slávnostná bohoslužba, 6. januára 2019, Prievidza

 Na začiatku nového roka sme opäť vystúpili na slávnostnej bohoslužbe v kostole sv. Bartolomeja v Prievidzi, ktorá bola 6. januára 2019 venovaná občanom mesta a mestu Prievidza.

 

Vianočné trhy, 16. decembra 2018, Prievidza

 Spríjemnenie vianočných nákupov alebo stretnutí na vianočných trhoch v centre Prievidze bolo cieľom vystúpenia speváckeho zboru Rozkvet na Námestí slobody v nedeľu 16. decembra 2018.

 

Slávnostná bohoslužba, 25. decembra 2018

 Na slávnostnej vianočnej bohoslužbe 25. decembra 2018 v kostole Najsvätejšej trojice v Prievidzi opäť účinkoval aj spevácky zbor Rozkvet a orchester ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi. Súčasťou bohoslužieb bolo uvedenie diela L. Egryho Missa pastoralis.

 

Vianočný koncert, 21. decembra 2018, Prievidza

 Tradičný vianočný koncert speváckeho zboru Rozkvet, ktorým sme sa spoločne naladili na blížiace sa Vianoce, sme uskutočnili v piatok 21. decembra 2018 v Art Pointe Prievidza. Okrem klasických kolied a vianočných piesní zazneli aj obľúbené populárne piesne. Po koncerte sme strávili príjemný večer v spoločnosti našich divákov a priateľov na malej recepcii.

 

Daxnerov Tisovec, 7. - 8. decembra 2018, Tisovec

 V dňoch 7. - 8. decembra 2018 sa spevácky zbor Rozkvet zúčastnil na regionálnej prehliadke speváckych zborov Daxnerov Tisovec. 

 

Chrámová pieseň, 24. novembra 2018, Zvolen

 Súčasťou XVII. ročníka Gorazdových dní chrámovej piesne a sakrálnej výtvarnej tvorby vo Zvolene bol aj festival Chrámová pieseň, na ktorom sa 24 novembra 2018 zúčastnil aj spevácky zbor Rozkvet s výberom zo svojho sakrálneho repertoáru.

 

Koncert, 10. novembra 2018, Prievidza

 Spoločné aktivity speváckeho zboru Rozkvet z Prievidze a Cantus z Morkovíc v Českej republike pokračovali v novembri, kedy sme uskutočnili spoločný koncert oboch zborov v Prievidzi. V sobotu 10. novembra 2018 vystúpili oba zbory na koncerte v kostole sv. Bartolomeja. Pre český zbor sme pripravili aj program na poznávanie mesta Prievidza a Bojníc. 

 

Návšteva a slávnostný koncert, 27. - 28. októbra 2018, Morkovice ČR

 Pri príležitosti 100. výročia vzniku Československej republiky uskutočnil partnerský spevácky zbor Cantus Morkovice slávnostný koncert, na ktorom vystúpil ako hosť aj spevácky zbor Rozkvet z Prievidze. Súčasťou víkendového pobytu bolo aj poznávanie mestečka Morkovice a histórie Zlína.

 

Prievidzské zborové dielne, 6. - 7. októbra 2018

 Spoločná práca členov speváckych zborov na príprave a nácviku nových zborových skladieb pokračovala ďalším ročníkom Prievidzských zborových dielní. Uskutočnili sa v v dňoch 6. - 7. októbra 2018 v spolupráci s Regionálnym kultúrnym centrom v Prievidzi. Účastníci pracovali pod vedením skúsených dirigentov: Moniky Bažíkovej, Alfonza Poliaka a Jána Glosa. Nacvičené skladby prezentovali speváci na záverečnom koncerte v nedeľu v RKC v Prievidzi. Zborové dielne sa aj v tomto roku konali s finančným príspevkom Fondu na podporu kultúry.

 

Banícka omša, 9. septembra 2018

 Slávnostná omša v kostole Najsv. Trojice v Prievidzi pri príležitosti osláv Dňa baníkov sa konala v nedeľu 9. septembra 2018. Zúčastnil sa jej aj spevácky zbor Rozkvet  a v spolupráci so ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi odznela na bohoslužbe Banícka omša L. Brucknera.

 

Trenčiansky samosprávny kraj podporil Jubilejný koncert Rozkvet 50

                                      

         

                      

 

Jubilejný koncert Rozkvet 50, 12. 5. 2018, Prievidza

Spevácky zbor Rozkvet pripravil pri príležitosti 50. výročia svojho vzniku slávnostný koncert, ktorý sa uskutočnil 12. mája 2018. Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi sa stalo nielen miestom prezentácie umenia speváckeho zboru Rozkvet a aktuálneho repertoáru aj obľúbených kusov staršieho dáta, ale aj radostných stretnutí bývalých členov zboru a priateľov z partnerských speváckych zborov. Spevácky zbor prišli pozdraviť aj JUDr. Katarína Macháčková, primátorka mesta mesta Prievidza a poslanci mestského zastupiteľstva, zástupcovia spolupracujúcich a podporujúcich podnikov, inštitúcií a organizácií. Koncert bol spestrený číslami s doprovodom hudobných nástrojov aj netradičnou choreografiou či veselými textami. Hudobný a pesničkový darček pre členov Rozkvetu aj hostí koncertu priniesla folklórna skupina Beťári, ktorí nás bavili po koncerte. Pozrite si fotografie vo Fotogalérii.

 

Sústredenie zboru, 14. - 15. apríla 2018, Horná Ves

Príprava na jubilejný koncert je už v plnom prúde, o čom svedčí aj intenzívna práca na programe koncertu. Členovia zboru strávili dva víkendové dni 14. a 15. apríla 2018 v hoteli Lomy v Hornej Vsi, ktoré naplnili prácou a prípravou koncertu, skúškami delenými aj spoločnými, aby sa hosťom koncertu pri príležitosti 50. výročia vzniku predstavili v čo najlepšom svetle.

 

Ocenenie pre SZ Rozkvet

Spevácky zbor Rozkvet sa stal laureátom ceny Kultúra 2017, ktorá bola odovzdaná na slávnostnom stretnutí umelcov, kultúrnych pracovníkov, zástupcov kultúrnych a umeleckých inštitúcií v KaSS v Prievidzi 16. februára 2018. Cena bola speváckemu zboru udelená pri príležitosti 50. výročia vzniku.

 

Bašavel v Rozkvete, 20. 1. 2018

Fašiangová veselica v speváckom zbore Rozkvet sa tentoraz niesla v duchu neviazanej ľudovej zábavy s nádychom rómskeho folklóru. V sobotu 20. januára 2018 sa v reštaurácii Meridiana v Bojniciach rozložil cigánsky tábor, ktorý sa po celý večer i noc zabával, spieval a tancoval. Pozrite si fotografie vo Fotogalérii.